Nasza szkoła

Zespół Szkół nr 7 w Toruniu to placówka z zasadami i wieloletnią tradycją. Jest to szkoła środowiskowa, w której szczególną wagę przywiązuje się do edukacji ekologicznej, prozdrowotnej i regionalnej. Nie mniej ważne filary nauczania i wychowania stanowią: sport oraz edukacja kulturalna i artystyczna.

Dziewięć spośród trzydziestu jeden oddziałów to klasy integracyjne.

Bardzo dobrze wyposażone pracownie: przyrodnicze, informatyczna (współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego), nauczania zintegrowanego z tablicami interaktywnymi, dwa gabinety logopedyczne, biblioteka z multimedialnym centrum informacji (również współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego) stwarzają naszym uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju. Większość sal lekcyjnych wyposażona jest w rzutnik multimedialny i ekran. 

Na szczególną uwagę zasługuje gabinet języków obcych, wyposażony w nowoczesny sprzęt audio-wideo i zestawy słuchawkowe. 

Szkoła posiada doskonałe zaplecze sportowe, na które składają się dwie sale gimnastyczne, w tym pełnowymiarowa hala sportowa wraz ze ścianą wspinaczkową. W roku szkolnym 2012/13 oddano do użytku kompleks sportowy, w skład którego wchodzą boiska: piłkarskie pokryte syntetyczną trawą oraz wielofunkcyjne do gry w siaktówkę i koszykówkę, budynek sanitarny i szatnia. Ten nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny powstał w ramach programu rządowo-samorządowego "Moje Boisko - Orlik 2012".

Na wysoki poziom nauczania oraz szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych wpływa wysoce wykwalifikowana kadra nauczycieli i specjalistów (logopedzi, surdopedagodzy, rewalidatorzy, terapeuci, oligofrenopedagog, pedagog i psycholog).

Gabinet pielęgniarski pozwala na zapewnienie uczniom opieki medycznej.

Szkoła została objęta tzw. Systemem Działań Wspierających Bezpieczeństwo i Zdrowie Ucznia, polegającym m.in. na realizacji programów profilaktycznych i prozdrowotnych.

Szkolne teatry (Teatr Rosarium oraz koło teatralne dla uczniów szkoły podstawowej), formacje taneczne, zespoły muzyczne, cyklicznie wydawane gazetki "Strzał w 10!" oraz wyjazdy o charakterze kulturalnym do teatrów w Warszawie, Gdyni, Bydgoszczy i Poznaniu dają uczniom możliwość realizacji pasji związanych z kulturą i sztuką.Samorząd Uczniowski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 listopada 2011 08:29

NAUCZANIE ZINTEGROWANE | NAUCZANIE BLOKOWE | GIMNAZJUMSZKOŁA PODSTAWOWA - EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 p. Alina Goszka 

p. Ewa Kwiatkowska 

p. Iwona Lewandowska SZKOŁA PODSTAWOWA - NAUCZANIE BLOKOWE

PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Eliza Stolecka

PRZEDSTAWICIEL KLAS CZWARTYCH

 Natasza Bruzda

PRZEDSTAWICIEL KLAS PIĄTYCH

Wiktoria Stefańska 

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

p. Arleta Zygner

p. Janusz Polakowski  

p. Beata Piasecka

p. Katarzyna Holc 


GIMNAZJUM

PRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU

 Oskar Szuryga II B

WICEPRZEWODNICZĄCY

Ines Żubkowska II D 

Faris Omanić I C

SEKRETARZ

 Karol Lipiński III D

SKARBNIK 

 Artur Pacuła II C

RZECZNIK PRAW UCZNIA

 Karolina Pyka III D

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

p. Artur Buczkowski

p. Tomasz Hajdas

p. Bartłomiej WróblewskiPoprawiony: wtorek, 09 lutego 2016 19:10
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 12